تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

۱۳ علامتي كه نشان مي‌دهد به سفر نياز داريد

   
   
   
  ۱۳ علامتي كه نشان مي‌دهد به سفر نياز داريد.

  ۱. چند وقتي است همه چيز را با هم قاطي مي كنيد


  اگر پيغام گير تلفن تان را روشن مي كنيد و فقط خبرهاي بد يادتان مي ماند و ديگر هيچ خبري خوشحال تان نمي كند، اسم افراد را با هم قاطي مي كنيد، آدرسي را كه بايد برويد اشتباه يادداشت مي كنيد و... همه اينها نشان مي دهد روح و ذهن شما خيلي خسته شده است. در اين صورت به جاي اينكه به فكر گرفتاري ها باشيد مرخصي بگيريد و چند روزي تفريح كنيد.

  ۲. مدام گاف مي دهيد


  مدتي است قرار ملاقات هاي مهم با بزرگترين طرف قرارداد شركت تان را فراموش مي كنيد، پرونده هاي مهم اداره را در مترو جا مي گذاريد، پرونده هاي مهم اداره را در مترو جا مي گذاريد، سر جلسه هاي كاري تمركز نداريد و پرت و پلا مي گوييد؟ اگر احساس مي كنيد مدام گاف مي دهيد، چند وقتي است كارهايتان گره خورده و درست پيش نمي روند، وقت آن رسيده كه مرخصي بگيريد و حتماً چند روزي به مسافرت برويد. به خاطر خودتان مي گوييم، نمي خواهيد كه به همين راحتي ورشكست شويد؟

  ۳. وقتي فرزندتان به جاي كادوي تولد مي خواهد شما كنارش باشيد


  بيشتر بچه ها براي تولدشان كادوهايي مانند اسكوتر، اسكيت، آي پد، عروسك و از اين جور چيزها مي خواهند اما اگر كار به جايي رسيده كه فرزندتان آرزو مي كند براي جشن تولدش به جاي كادو يك روز كنارش باشيد، يعني اوضاع خيلي خيلي بد است و شما پاك از او غافل شده ايد. براي همين لازم است حداقل يك هفته مرخصي بگيريد و دست خانم بچه ها را گرفته، به تعطيلات برويد. اگر به هيچ وجه امكانش نيست، حداقل تعطيلات آخر هفته كارهاي عقب افتاده را رها كنيد و فقط به فرزندتان برسيد.

  ۴. وقتي همسرتان از دست تان شاكي است


  وقتي مي بينيد همسرتان بي حوصله يا عصبي است، مدام ناراحت مي شود و شما را به بي توجهي محكوم مي كند يا اگر يك خانم شاغل هستيد و همسرتان از خانه نامرتب يا نبودن شما در منزل شاكي است، زمان آن رسيده به فكر تعطيلات باشيد. بعضي وقت ها چنان در كار غرق مي شويم كه اصلاً يادمان مي رود وظايف و تعهدهاي ديگري هم داريم. بهتر است قبل از اينكه كار به اينجاها بكشد، خودتان چند روز مرخصي بگيريد و بيشتر در كنار خانواده تان باشيد.

  ۵. رنگ دريا را فراموش كرده ايد


  خيلي راحت است كه چشم ها را ببنديد و به آخرين سفرتان در كنار دريا فكر كنيد: بوي دريا، صداي موج ها، درخشش نور خورشيد روي امواج، صداي باد پيچيده در چمن و سبزه و... اما اگر قادر نيستيد اين چيزها را به خاطر بياوريد، اصلاً بوي دريا به مشام تان نمي رسد و چشم هايتان جز پرونده هاي انباشته شده روي ميز كارتان چيزي را نمي بينند، به فكر چند روز مرخصي باشيد. نمي شود كه هميشه بين پرونده هاي اداري غرق باشيد؛ دريا شما را مي خواند.

  ۶. كلي مرخصي نرفته طلب داريد


  اگر جزو افرادي هستيد كه باد در غبغب مي اندازيد و پز مي دهيد كه كلي مرخصي نرفته طلب داريد، بهتر است در رفتارتان تجديدنظر كنيد. اين مسئله نه تنها پز دادن ندارد، بلكه نشان مي دهد از خود و زندگي شخصي تان غافل شده ايد. كسي كه براي مثال سه ماه مرخصي طلب دارد يا معتاد كار است يا مديريت زمان ندارد و يا اينكه از دل و دماغ افتاده است. در هر صورت اين افراد نياز زيادي به تعطيلات دارند. منتظر نباشيد تا مرخصي هايتان روي هم انباشته شود.

  ۷. اگر يك اتفاق ناگوار پيش آمده است...


  اگر بعد از يك شكست عشقي، جدايي، شكست كاري يا مرگ يكي از نزديكان تان به كار كردن پناه بياوريد، احساسات تان خشك مي شود اما دير يا زود اين احساسات سركوب شده سر باز مي كنند. در اين صورت بيشتر اذيت مي شويد و صد البته كه نمي توانيد كارتان را هم به درستي انجام دهيد. براي همين بعد از پيش آمدن اين گونه حوادث ناگوار كار كردن ايده خوبي نيست. بهتر است به تعطيلات برويد و چند روزي از اين مشغله ها دور باشيد تا راحت تر با احساسات تان كنار بياييد.

  ۸. ستاره سهيل شده ايد


  اگر آن قدر از همه دور شده ايد كه حتي والدين تان هم قيافه تان را فراموش كرده اند، يعني يك ديدار طولاني مدت به آنها بدهكاريد. مرخصي بگيريد و چند روزي را با والدين و عزيزان تان بگذرانيد. اين كار، هم براي روحيه خودتان خوب است و هم براي اطرافيان تان.

  ۹. نواي موسيقي مورد علاقه تان به گوش تان بي معني شده است


  اگر عاشق موسيقي هستيد اما چند روزي است كه موسيقي مورد علاقه تان هيچ احساسي در وجودتان ايجاد نمي كند و به گوش تان بي معني شده است، زمان آن رسيده دست از كار بكشيد و به فكر مرخصي و تعطيلات باشيد.

  ۱۰. مغزتان از ايده هاي تو خالي شده است


  در هر اداره، شركت و يا هر محل كار ديگري كارايي كاركنان برحسب ايده هاي جديد و خلاقانه اي كه ارائه مي دهند، سنجيده مي شود. اگر شما هم هميشه ايده هاي نو داشته ايد اما الان چند وقتي است هيچ فكر تازه اي به ذهن تان نمي رسد، بهتر است چند روزي به تعطيلات برويد.

  ۱۱. يادتان نمي آيد آخرين براي كه آشپزي كرده ايد كي بود


  اگر مدتي است مشتري پروپاقرص فست فودها و رستوران هاي دور و برتان شده ايد و اصلاً يادتان نمي آيد آخرين براي كه اجاق گاز را روشن كرده ايد كي بودده است، يعني اينكه سرتان را حسابي شلوغ كرده ايد و بايد به فكر تعطيلات باشيد. چند روز مرخصي بگيريد. آشپزي كنيد. كنار خانواده غذا ميل كنيد، فريزرتان را پر كنيد و خلاصه اينكه كمي خودتان را از غذاهاي بيرون و فست فود دور كنيد.

  ۱۲. چقدر حال و هوايتان بعد از آخرين تعطيلات عوض شده بود!


  يك روش مناسب براي اينكه تشخيص دهيد به تعطيلات نياز داريد اين است كه آخرين تعطيلات تان را به خاطر بياوريد. اگر مي بينيد آن موقع حال و هوايتان عوض شده بود ولي الان دوباره خسته و كسل شده ايد، بهتر است قبل از اينكه به دام گرفتاري بيشتر و شايد هم افسردگي بيفتيد دوباره چند روزي به تعطيلات برويد. باور كنيد هر چه بچه هايتان بزرگتر شوند مشكلات و گرفتاري هايشان هم بيشتر مي شوند؛ بنابراين كوچكي آنها را بهانه نكنيد و به فكر چند روز استراحت و تعطيلي باشيد.

  +۱. دوستان تان سراغي از شما نمي گيرند


  وقتي به دليل گرفتاري، مدام دعوت دوستان و آشنايان را رد كنيد و قرارهايتان را به بعد موكول كنيد، كم كم بقيه هم از خير تلفن زدن و دعوت كردن شما خواهند گذشت. در اين صورت دوستان تان را از دست مي دهيد. اگر ديديد چند وقتي است كه ديگر كسي سراغ تان را نمي گيرد، مرخصي بگيريد و با دوستان تان قرار يك تعطيلات كوتاه مدت را بگذاريد.

  آيا مي دانيد مرخصي ۳۰ روز در سال را چه كسي ابداع كرده است؟


  بعضي از مسائل آن قدر پيش پا افتاده و عادي هستند و از زماني كه يادمان مي آيد وجود داشته اند كه اصلاً كسي به اين فكر نمي كند كه از كجا و چه زماني وارد زندگي ما شده اند. واقعاً باورتان مي شود مسئله ساده اي مثل حق مرخصي ۳۰ روزه در سال را كسي ابداع كرده باشد؟ راستش را بخواهيد تا اواخر قرن ۱۹ ميلادي اصلاً كسي تصوري از مرخصي به اين معنا نداشت تا اينكه ويليام جيمز، روانشناس و فيلسوف آمريكايي ضرورت وجود چنين قانوني را عنوان كرد. او در واقع پدر علم روانشناسي و فردي است كه نقش اساسي در پذيرفتن اين رشته به عنوان يك علم داشته است. جيمز كه در كودكي و جواني زندگي سختي را پشت سر گذاشته بود، به اهميت سلامت روح و روان پي برد و تمام تلاشش را به كار برد تا اين رشته را به همه معرفي كند. روانشناسي در نيمه اول قرن ۱۹ چنان ناشناخته بود كه خود او در سال ۱۹۰۲ درباره زندگي گذشته اش مي نويسد: «اولين سخنراني اي كه درباره روانشناسي شنيدم، هماني بود كه خودم ايراد كردم.» جيمز به اهميت استراحت در بين دوره هاي كاري پي برد و دريافت كه خستگي ناشي از كار زياد علاوه بر خود فرد ممكن است به ديگران هم ضرر برساند. او جمله معروفي دارد كه بعدها پايه و اساس قانون مرخصي ۳۰ روزه قرار گرفت: «هر فردي بايد يك ماه در سال به مرخصي برود؛ چه نياز داشته باشد چه نداشته باشد.»

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 7 دي 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161301
 • بازدید امروز :293369
 • بازدید داخلی :33183
 • کاربران حاضر :259
 • رباتهای جستجوگر:276
 • همه حاضرین :535

تگ های برتر